Ciepło przez cały rok

Sezon Grzewczy to przeszłość – nie musisz marznąć!

W zapomnienie odeszły te czasy, kiedy rozpoczęcie i zakończenie sezonu grzewczego było ściśle określone datą. Dzisiaj sezon grzewczy trwa cały rok, a Spółka Ciepłowniczo Energetyczna Jaworzno III sp. z o.o. utrzymuje gotowość do dostarczenia  ciepła w dowolnym momencie. To do Odbiorcy ciepła należy decyzja o tym, kiedy uruchomić ogrzewanie w budynku.

Wczesna jesień lub późna wiosna to czas, kiedy często skarżymy się na chłód panujący w naszych mieszkaniach. Czasami nawet w lecie, przy długo utrzymujących się opadach w mieszkaniach, zbiera się wilgoć pogarszająca komfort ich mieszkańców.

Na szczęście nie musimy już czekać na oficjalne rozpoczęcie sezonu grzewczego. Spółka Ciepłowniczo Energetyczna Jaworzno III sp. z o.o. od wielu lat prowadzi program likwidacji grupowych stacji wymienników ciepła w wyniku czego obecnie prawie wszyscy Odbiorcy mają w swoich budynkach tzw. wysoki parametr. Co to oznacza? Oznacza to, że w dowolnej chwili można uruchomić ogrzewanie i poprawić komfort mieszkańców budynku.

Co zrobić aby uruchomić ogrzewanie?

W okresach przejściowych Dyspozytorzy i Dział Obsługi Klienta często spotykają się z pytaniami zniecierpliwionych Odbiorców „kiedy zaczniecie grzać?” Jednak dzisiaj to nie Spółka Ciepłownicza decyduje o włączeniu ciepła. Aby uruchomić ogrzewanie w budynkach wielorodzinnych i spółdzielczych wystarczy skontaktować się z administratorem lub zarządcą budynku i zgłosić potrzebę uruchomienia ogrzewania.  W budynkach indywidualnych w większości przypadków Odbiorca sam może uruchomić ogrzewanie.

Jak zapewnić komfort, a równocześnie oszczędzać?

Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem z punktu widzenia Odbiorcy jest stosowana obecnie w budynkach automatyka pogodowa uruchamiająca ogrzewanie, kiedy temperatura zewnętrzna spada poniżej ustalonej wartości. Takie rozwiązanie daje pewność, że nasze mieszkania będą ogrzewane tylko wtedy, kiedy tego oczekujemy, a w ciepłe dni ogrzewanie pozostanie wyłączone. Ogrzewanie pomieszczeń w chłodne dni lub w przypadku długotrwałych opadów oprócz komfortu mieszkańców ma istotny wpływ na stan techniczny budynków. Wychładzanie ścian oraz wilgoć panująca w pomieszczeniach ma wpływ nie tylko na częstotliwość wykonywania remontów, ale również na stan naszego zdrowia, a dogrzewanie mieszkań tzw. „farelkami” znacznie zwiększa koszty ogrzewania i ryzyko pożaru.

Opłaty za dostawę ciepła.

Obecnie wszystkie budynki przyłączone do Spółki Ciepłowniczo Energetycznej Jaworzno III sp. z o.o. są indywidualnie opomiarowane. W każdym z nich znajduje się licznik ciepła, a Odbiorca płaci wyłącznie za faktycznie zużyte ciepło.

Wszystkich zainteresowanych Odbiorców ofertą Spółki Ciepłowniczo Energetycznej Jaworzno III sp. z o.o. obejmującą ciepło przez cały rok, a także innymi produktami Spółki serdecznie zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta nr tel. 32-61 40 133; 32-61 40 148; 32-61 40 130 bezpośrednio lub przez stronę internetową www.sce.jaworzno.pl